Materály

pevné | odolné | luxusné

KONšTRUKCIE

KVALITNé A PÚTAVE

HLNíK

Kvalitné hliníkové konštrukcie

čítať viac

OCEĽ

Pevné oceľové konštrukcie

čítať viac

DREVO

Štýlové drevené konštrukcie

čítať viac

OCEĽ

Pevné oceľové konštrukcie

Železo je veľa krát vnímané ako materiál , ktorý dáva pocit sily a trvácnosti . Má veľmi veľkú životnosť a kvalitu . Železná konštrukcia sa používa na väčšie rozpory a rozmery stavieb a je samozrejme aj takáto konštrukcia pevnejšia. Oceľ je najviac recyklovaný materiál na zemi. Konštrukcia z ocele je predpokladom pre nízku energetickú náročnosť a nešetrí len vaše peniaze , ale aj prírodu.Výhodou oceľovej konštrukcie je cenová dostupnosť , možnosť nadpájania a predlžovania konštrukcie , rýchla montáž , možnosť kombinovania s ďalšími materiálmi . Farebne si ho vieme doladiť našimi predstavami.

HLNíK

Kvalitné hliníkové konštrukcie

Hliník má priaznivý pomer pevnosti a hmotnosti. Využíva sa na nosné konštrukcie , vieme si ho farebne zladiť do farby pomocou nástreku . Hliníkové konštrukcie vydržia veľké zaťaženie, sú však sami o sebe veľmi ľahké a odolné proti korózii, a to aj po poškodení povrchu.Hliníkové konštrukcie sa vyznačujú vysokou mechanickou pevnosťou . Hliník je kov s veľmi dobrou elektrickou a tepelnou vodivosťou .

DREVO

Štýlové drevené konštrukcie

Najobľúbenejšie sú drevené prístrešky. Drevo ako materiál je široko dostupný a ľahko spracovateľný . Môžeme si ho farebne prispôsobiť (natretím farby alebo olejom ).
Najčastejšie je prístrešok vyrobený z borovicového alebo smrekového dreva z BSH alebo KVH hranolov v pohľadovej kvalite . Je to dostatočne kvalitné a odolné drevo , ktoré sa pomocou impregnácie stáva trvácnym po mnoho rokov. Výhodou drevených konštrukcií je možnosť použitia ako nosné konštrukcie s veľkým rozpätím a zaťažením , má vysokú stabilitu a je najekologickejší stavebný materiál na Zemi .
BSH hranol vzniká vrstvení ma zlisovaním sušených smrekových lamiel o hrúbke 40 mm čím sa dosahuje kontrolovaná pevnosť . Rezivo KVH hranolov je technicky vysúšané na vlhkosť 15 ± 3 % . Maximálna hodnota 18% bola stanovená za účelom minimalizácie deformácií dreva.
Rezivo BSH hranolov je technicky vysúšané na vlhkosť 12 ± 3% . Táto hodnota vlhkosti v súčinnosti s vrstvením a lepením lamiel na seba zabezpečí minimálnu deformáciu dreva .
Drevo neustále pracuje preto si treba uvedomiť , že aj praská . Nikdy sa nevysuší na 100% .

w

Cenové ponuky

obchod@zimnezahrady123.sk
+421 910 268 690

Kancelária

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte akékoľvek otázky, napíšte nám: