Čo by ste mali vedieť?

zimné záhrady 123

Zimné záhrady

Zimná záhrada – čiastočne alebo úplne presklený priestor, ktorý sa čoraz častejšie stáva požiadavkou pri výstavbe novostavieb. Samozrejme zimná záhrada sa dá „dobudovať“ už k existujúcej stavbe. Jej výhodou je, že ste v kontakte s prírodou v každom ročnom období, bez ohľadu na vonkajšie klimatické podmienky. Navyše, zimná záhrada ozvláštni každý dom. Prinášame zopár rád, ktoré sa dozaista hodia každému, kto má v pláne zimnú záhradu vo svojom obydlí vybudovať.

1. Využitie zimnej záhrady

Zimná záhrada môže spĺňať viacero využití, preto si treba ešte pred samotnou realizáciou ujasniť, na aký účel ju budete využívať. Priestor zimnej záhrady môže byť využívaný celoročne ako ďalšia miestnosť pričlenená k domu, na oddychovú zónu pre čas trávený so svojou rodinou a priateľmi, na relax a oddych, ako herňa pre deti či priestor na saunu a vírivku. Tu však treba myslieť na odizolovanie podlahovej časti a vykurovanie v zimných mesiacoch.
Sezónne využitie zimnej záhrady je zväčša od jari do jesene a slúži ako ochrana pred zlým počasím a priamym slnečným žiarením. Miestnosť netreba odizolovať, ani vykurovať.

3. Konštrukcia

Na výber ponúkame konštrukciu z dreva a z hliníka.

Drevo– Drevo ako materiál je široko dostupný a ľahko spracovateľný . Môžeme si ho farebne prispôsobiť (natretím farby alebo olejom ).
Najčastejšie je prístrešok vyrobený z borovicového alebo smrekového dreva z BSH alebo KVH hranolov v pohľadovej kvalite . Je to dostatočne kvalitné a odolné drevo , ktoré sa pomocou impregnácie stáva trvácnym po mnoho rokov. Výhodou drevených konštrukcií je možnosť použitia ako nosné konštrukcie s veľkým rozpätím a zaťažením , má vysokú stabilitu a je najekologickejší stavebný materiál na Zemi .Je výborný tepelný izolant.

Hliník– Hliník má priaznivý pomer pevnosti a hmotnosti. Využíva sa na nosné konštrukcie , vieme si ho farebne zladiť do farby pomocou nástreku . Hliníkové konštrukcie vydržia veľké zaťaženie, sú však sami o sebe veľmi ľahké a odolné proti korózii, a to aj po poškodení povrchu.Hliníkové konštrukcie sa vyznačujú vysokou mechanickou pevnosťou . Hliník je kov s veľmi dobrou elektrickou a tepelnou vodivosťou.

Oceľ– spoľahlivá pre svoju trvanlivosť a minimálnu údržbu. Táto konštrukcia odolá aj extrémnej záťaži poveternostných podmienok, ochráni vašu zimnú záhradu pred poškodením snehom aj vetrom.

5. Strešná krytina a zatienenie

Sklo – ja načastejším typom prestrešenia. Disponuje dlhou životnosťou a je farbostále.Ponúkame zastrešenie bezpečnostným jedno sklom a izolačným dvoj alebo troj sklom, ktoré majú okrem dlhej životnosti aj vysokú pevnosť, nízku hlučnosť(dážď) a ľahkú údržbu(čistenie).Na výber v rôznych odtieňoch aj s protislnečnou ochranou.

Plný nerozbitný polykarbonát(lexan)– umožňuje nerozbitné prestrešenie prostredníctvom polykarbonátových dutinkových dosiek. Na výber v rôznych odtieňoch a hrúbkach.
Strešný sendvičový purpanel- Panel sa dá použiť pre všetky stavebné aplikácie, v ktorých sklon strechy je väčší než 7%. Strešný panel má 3 rebrá rozložené v šírke 1 m a takýmto spôsobom spĺňa normálne požiadavky na odolnosť, tepelnú izoláciu, estetiku, predstavuje praktické a ekonomické riešenie. Má skvelé tepelno izolačné a protipožiarne vlastnosti. Na výber v rôznych odtieňoch.
Ponúkame viac možností a systémov zatienenia- rolety, žalúzie, markízy, taktiež vnútorné, alebo vonkajšie zatienenie s manuálnym alebo motorickým pohonom.

2. Príprava stavby

Na základe zvoleného typu zimnej záhrady treba pripraviť základovú dosku (izolovaná/ neizolovaná), alebo základové pásy, prípadne pätky. Tieto stavebné práce vieme zabezpečiť v našej réžii. Stavbu stačí zväčša ohlásiť na príslušnom stavebnom úrade.

Sezónne využitie zimnej záhrady je zväčša od jari do jesene a slúži ako ochrana pred zlým počasím a priamym slnečným žiarením. Miestnosť netreba odizolovať, ani vykurovať.

4. Zasklenie

Pri zasklievaní opäť treba myslieť na využitie zimnej záhrady a podľa toho zvolíme zasklievací systém Coreda 2000 alebo Coreda 4200. Pri oboch je možné zakomponovať fixné alebo otváracie prvky s čírou, alebo protislnečnou úpravou.
Coreda 2000-( 4-8-4) výplň izolačné dvoj sklo bez prerušeného tepelného mostu .Systém najčastejšie využívame pri zasklení sezónnych zimných záhrad, t.j. bez potreby vykurovania.
Coreda 4200- (4-16-4) výplň izolačné dvoj sklo s prerušeným tepelným mostom. Tento systém využívame pri celoročných, teda vykurovaných zimných záhradách.

6. Doplnky a nadštandart

Zimnú záhradu si môžete doplniť o systém na vykurovanie, chladenie, či výmenu vzduchu. Taktiež o automatické či ručné ovládanie tieniacich prvkov. Integrované osvetlenie formou LED bodových svetiel alebo LED pásikov zabudovaných priamo do strešných profilov dodajú zimnej záhrade ten správny šmrnc po zotmení.

Ak plánujete realizáciu zimnej záhrady a zároveň sa chcete vyhnúť konštrukčným chybám pri jej realizácii, oslovte nás a my vám poradíme pri výbere, vypracujeme zdarma cenovú ponuku a zimnú záhradu vám vyhotovíme „na kľúč“. Pred samotnou realizáciou Vám vieme spraviť vizualizáciu, aby ste mali celkom jasnú predstavu o tom, ako bude Vaša budúca stavba vyzerať.

w

Cenové ponuky

obchod@zimnezahrady123.sk
+421 910 268 690

Kancelária

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte akékoľvek otázky, napíšte nám: